Jak pracuję

Każdy nowy projekt traktuję jako nowe wyzwanie i podchodzę do niego z pełnym profesjonalizmem. Indywidualne podejście do nowych zadań owocuje korzyściami dla obydwu stron – dla mnie jak i dla klienta.

Fotografią panoramiczną (sferyczną) zajmuję się od czasu kiedy zaczęła się ona pojawiać w środowisku komputerowym. Moje pierwsze doświadczenia w tej dziedzinie zacząłem zbierać już od 2007 roku. Przez cały ten okres, aż do teraz zdobyłem doświadczenie, którym może się pochwalić niewiele osób z branży panoramicznej.

Posiadam szeroką wiedze techniczną, która pozwala mi podjąć się każdego zadania z zakresu fotografii sferycznej. Panoramy, które wykonuję są najwyższej jakości i wykraczają poza przyjęte standardy. Zaawansowana znajomość środowisk graficznych pozwala mi wykonanie jak najlepszej post produkcji zdjęć łącznie z ich retuszem.

Panorama sferyczna rejestruje całe otoczenie. Wiążą się z tym problemy z intensywnością światła w różnych częściach sfery. Aby uniknąć miejsc niedoświetlonych (cienie) i całkowicie prześwietlonych (np. widok za oknem) stosuję technikę HDR (High Dynamic Range – rozszerzony zakres tonalny). Technika polega na wykonaniu kilku ekspozycji jednego ujęcia z różnym naświetlaniem tak by wyrównać miejsca za ciemne i za jasne. W ten sposób na zdjęciu nie ma partii prześwietlonych i niedoświetlonych. Efekt końcowy zbliżony jest do postrzegania otoczenia przez ludzkie oko.

Praca fotografa nie jest łatwa, dostarcza jednak ciągłych wyzwań, którym chcę sprostać. Wprowadzanie własnych ciekawych pomysłów i innowacji, oraz stałe doskonalenie się w technikach i kreatywności pozwala mi osiągać coraz wyższe cele.

Wiem, że każdy, nawet najmniejszy sukces okupiony jest ciężką pracą, samodyscypliną i chęcią stałego pogłębiania wiedzy. Takie działania, przynoszą jednak wymierne efekty.